Vlákno sdružující akční tarify letenek v business class či first class. .

Akční letenky v byznys třídě

Založil ve fóru Tipy na levné letenky

No, tak mam 3 ow letenky, z toho 2 na stejny termin. Slo mi spis o moznost volby pro zenu, ktera v dobe erroru spala spankem spravedlivych. Takze v uplne nejvic nejlepsim pripade proletime 2x ow letenkyi Coz bych za dojeni neoznacil.

0 Citovat

Jistě že ne. Nenech so rozhodit :-). U těchto flexi letenek je fajn, že jich koupíš víc a co ti bude vyhovovat, pokud to vydrží, to proletíš.

0 Citovat

janicek napsal(a):

 s jedným Amikom, on ten error s Budapešti kúpil dokonca dva krát, potom letel zo Seattle v economy do Budapešti odtiaľ v Business do Seattle potom znova späť do Budapešti a v economy znova naspäť do Seattle... letel to takto dva krátna jar a na jeseň aby si udržal status, 

 

Tohle ale byl evidentně nějaký pacient, který utrácí vlastní čas a peníze v době, kdy věrnostní programy jsou prakticky k ničemu.

0 Citovat

Souhlas, LP. 

Dotaz - která aerolinka má první zavazadlo zdarma v rámci statusu? Ve *A k light tarifu nelze tuším 

0 Citovat

Měl by to být snad každý ze Skyteamu (tedy nikdy sem neměl problém). Osobně využito u AF, KLM. Delta, Aero Mexico, ČSA (když ještě lítalo)

Jinak taky souhlas s Lordem

0 Citovat

U SkyTeamu to fungovalo univerzálně (aspon teda v letech 17 - 20 - jak to maj teď, netuším).

Ohledně *A - tam to je jen "výsada" Lufthansa Groupy, že k evropským Lite tarifům není možné pro goldy dát bagáž. U long-haulů je pak bagáž grátis pro goldy i u lite tarifů.

U ostatních *A aerolinek (alespoň co jsem měl zatím čest) není problém ani u nejlevnějších tarifů.

0 Citovat

Petr76 napsal(a): Tohle ale byl evidentně nějaký pacient, který utrácí vlastní čas a peníze v době, kdy věrnostní programy jsou prakticky k ničemu.
Souhlas. Vstup do salónku má dneska s platební kartou každej tydýt, nabídka award letenek je horší a horší, inflace řádí i v hodnotě věrnostních mil nebo bodů. Sedět v letadle desítky hodin kvůli tomu, abych ušetřil hodinu při nástupu do letadla, no tak asi jo, no.

Já koupil KLM na jaro a podzim, ale moc tomu nevěřím. Nejvíc mě nalákal ten tarif Flexi, to je fajn.

0 Citovat

- Pokud nelítáš jednou za rok na dovolenou, ale lítáš častejc, a tu hodinu ušetřenou tam či onde ponásobíš třeba 20 - 30, tak je to ušetřených docela solidních 20 - 30 hodin. I víc.

- občas se nezadaří, a za rok na udržení statusu nenalítáš (protože málo práce, nemoc, cokoli). u řady aerolinek je udržet status i za cenu vejletu "přes oceán tam, a zase zpátky" pořád levnější, než o něj přijít a znova ho vylítávat.

každého jeho boj.

0 Citovat

Já se s tebou nepřu, jsem jenom zhrzenej, že většina FFP jde s využitelností do kopru, salonky jsou plné, díky tomu je nabídka v saloncích horší a horší, awardy do C jsou v rámci aliancí víc a víc limitované, atd. Nejméně 20 segmentů ročně mám, ale nikdy to není v rámci jedné aliance, protože stejná trasa je s jinou aliancí leckdy lepší cenově i časově, takže být věrný jedné alianci kvůli přednostnímu nástupu nebo volnému binu nedává moc smysl (imho). A za částku xxx USD v té jmenované akci Finnairu si dokoupíš zavazadlo na několik letů, takže ta ekonomika také není jednoznačná.

Ale každého jeho boj, souhlas.

0 Citovat

jokker napsal(a):

Já se s tebou nepřu, jsem jenom zhrzenej, že většina FFP jde s využitelností do kopru, salonky jsou plné, díky tomu je nabídka v saloncích horší a horší, awardy do C jsou v rámci aliancí víc a víc limitované, atd. Nejméně 20 segmentů ročně mám, ale nikdy to není v rámci jedné aliance, protože stejná trasa je jinou aliancí leckdy lepší cenově i časově, takže být věrný jedné alianci kvůli přednostnímu nástupu nebo volnému binu nedává moc smysl (imho). A za částku xxx USD v té jmenované akci Finnairu si dokoupíš zavazadlo na několik letů, takže ta ekonomika také není jednoznačná.

Ale každého jeho boj, souhlas.

OK :) Nechtěl jsem jít do pře.

S těmi awardy samozřejmě souhlasím - pro mě osobně je to asi ten nejméně důležítý důvod proč mít FFP. Pro mě  jsou podstatně výhodnější ostatní benefity, neb těch letů taky nemám málo, a mám rád takový to painless vychillovaný cestování, kdy nemusím ideálně moc co řešit. 

0 Citovat

Tak zrovna zamítnutí žádosti u upgradu za body se vůbec nedivím. Mě spíš vadí ty hrátky typu, sleva 1000 Kč u půjčení auta stojí x bodů, sleva 2000 Kč už trojnásobek a takhle to roste exponencionálně až k vyčerpání všech bodů na účtu. A to nekomentuju ještě další fintu, kdy ta sleva je jiná podle lokality uživatele.

0 Citovat

jokker napsal(a):

No nic, tak snad KLM pořád rozdává ty keramické domečky pasažérům v C.

V září ano. Uvnitř je nějaký alkohol, snad gin.

0 Citovat

Prázdné místo je pro ně pořád výhodnější než místo obsazené za body. Kdyby byla nabídka v penězích, tak by to nezamítli. 

0 Citovat

Překvápko,Kevine.


screenshot-20231208-225359.jpg

0 Citovat

To je taková odpověď uplácaná ze vzduchu.

Za prvé Finnair ty body dodnes prodává za peníze. A lidé ty body kupují proto, aby je uplatnili, protože jsou ekvivalentem peněz. Za druhé Finnair ty upgrade za body poskytoval (v minulosti jsem ho získal už víckrát), a stále je nabízí. Kdyby to bylo tak nevýhodné, nemusí je ani nabízet. Za třetí nabídku v penězích asi nečekají. Dříve se upgrade dražil v aukci za peníze (doplatek), to už několik let nenabízí.

0 Citovat

floodland napsal(a): Tak zrovna zamítnutí žádosti u upgradu za body se vůbec nedivím. 
Tomu nerozumím, můžeš mi to podrobně vysvětlit? Proč tě to neudivuje?

1/ Body se dle pravidel programu sbírají proto, aby za ně bylo možné získat, mimo jiné a výslovně, upgrade do vyšší cestovní třídy. 2/ Upgrade za body společnost nabízí přímo ve svém vlastním formuláři. 3/ Společnost sestavuje čekací listinu žadatelů, pravděpodobně je seřadí podle statusu a data podání žádosti. 4/ O upgrade se rozhoduje 36 hodin před odletem, kdy je celkem jisté, že se volná kapacita neprodá za hotovost a plnou cenu, a je celkem jisté, že si nikdo na poslední chvíli nebude vyhledávat bonusovou letenku za plnou hodnotu bodů bonusové letenky + doplatek v hotovosti. Tudíž ta místa v C zůstanou prázdná.

Společnost vytvořila vlastní pravidla a systém pro upgrade, a tento systém provozuje. Opravdu mi uniká, proč to všechno dělá jen "na oko"... pokud to tedy není přímo prvoplánovitý podvod s falešným nefunkčním benefitem?

Zkušenost ze září 2023. Upgrade za 60.000 bodů z Y do C jedním směrem na segmentu HEL-Asie zamítnut 36 hodin před odletem. Po příletu do Helsinek jsem dost nas*án šel na přepážku a upgrade získal během 3 minut.

K devalvacím FFP. U Finnair byla před covidem pravidla pro upgrade z Y do C jedním směrem na trase PRG-HEL-Asie za 50.000 bodů. Nyní se segment PRG-HEL prodává samostatně za 10.000 bodů, a navazující segment se zhoršenou dostupností zdražil na 60.000 bodů. 

0 Citovat

Bič boží napsal(a): Překvápko,Kevine.
To byla rychlost, ani jsem si to nestihl zapsat do diáře.

0 Citovat

Aukce upgrade mi chybí.

0 Citovat

Jaká je podle vás ok cena za přímý let busines na Phuket ? Chápu že není akce jako akce. Ale nějaká normální ne šílenosti typu 15k 

0 Citovat

Co si představit pod tou "OK cenou"?

0 Citovat

Tak běžná cena je někde kolem 50 k co jsem tak sledoval. Já nevím třeba 30k ? 

0 Citovat

Asi jsem po víkendu ještě malinko zpomalený, ale pořád nechápu ... OK cena je přece jakákoli, kterou jste ochoten za danou věc utratit a/nebo nižší, než běžná tržní cena? 

Nebo chcete rozhřešení, že 30 je OK a 25 už ne? nebo že 35 není OK a 30 už ano? 

0 Citovat

Teď je tam zpáteční letenka v Business na Srilanku za 30tis., přímý let z Prahy. Jako bonus můžete využít a také nemusíte all-inclusive v hotelu na 9 dni v ceně :D (info na hlavní stránce)

0 Citovat

Lukáš Mikula napsal(a):

Jaká je podle vás ok cena za přímý let busines na Phuket ? Chápu že není akce jako akce. Ale nějaká normální ne šílenosti typu 15k 

Pardon, nahlasil jsem omylem prispevek jako nevhodny. Uklik. Dalsi omluva - minul jsem spojeni primy let. To lita myslim Neos pro cestovjy z Brna, ne? Krom charteru nevim o nicem co by z CR a blizheho okoli litalo naprimo na HKT.

0 Citovat

Na ceske koupaky (v tom pravem smyslu) narazis na letech na kanary, do egypta a tunisu (a recka v lete).

na tomhle to uz byde vyssi sorta.

0